godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu kwiecień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 13 1
week 14 2 3 4 5 6 7 8
week 15 9 10 11 12 13 14 15
week 16 16 17 18 19 20 21 22
week 17 23 24 25 26 27 28 29
week 18 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2013/2014 - Kaczory Donaldy

Pożegnanie absolwentów

W środę 25.06.14 r. zaprosiliśmy Rodziców na uroczystość z okazji zakończenia roku. Przygotowaliśmy przedstawienie "ZOO". Każdy z nas wystąpił w roli wybranego zwierzątka, recytowaliśmy wiersze J.Brzechwy z serii "ZOO", śpiewaliśmy piosenki powiązane z treścią utworów. Po krótkiej przerwie wystąpili nasi absolwenci ubrani w galowych strojach. Pożegnali się z młodszymi dziećmi wierszami i piosenkami. Później były same niespodzianki...Pani Dyrektor wręczyła absolwentom piękne dyplomy ukończenia przedszkola i prezenty. Dzieci zostające w przedszkolu jeszcze rok również otrzymały upominki.Na końcu był pyszny słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców: tort, cukierki, owoce, napoje a nawet szampan truskawkowy dla dzieci.  Życzymy wszystkim dzieciom żegnającym się z nami wielu sukcesów w szkole!!!

 

Zabawa w teatr

W czwartek 26.06.14 r. byliśmy w Bibliotece. Pani Małgosia opowiedziała nam bajkę " Kot w butach" a następnie inscenizowaliśmy utwór wcielając się w role poszczególnych bohaterów. Pani bibliotekarka udostępniła nam różne pacynki i kukiełki. To była wspaniała zabawa. Na końcu podziękowaliśmy pani Małgosi za całoroczną współpracę. Teraz wybierzemy sie do biblioteki dopiero po wakacjach

 

Dzień Mamy i Taty

We wtorek 10.06.14 zaprosiliśmy do przedszkola  naszych kochanych Rodziców. Przygotowaliśmy dla nich przedstawienie w formie musikalu do muzyki ABBY " Mamma i Pappa Mia". Po części artystycznej wyszliśmy do ogrodu. Tam czekała następna niespodzianka- wspólne grillowanie. Pogoda dopisała, humory również. Wszyscy z apetytem zjadaliśmy pyszne potrawy z grilla.W wesołym nastroju rozeszliśmy się do domów

 

Wycieczka rodzinna do Łeby

W sobotę 28.06.14 wybraliśmy się na wycieczkę rodzinną do Parku Jurajskiego w Łebie. Było mnóstwo atrakcji, bardzo nam się wszystko podobało. Wzbogaciliśmy naszą wiedzę o zwierzętach wymarłych- dinozaurach.Na końcu dostaliśmy po kawałku pizzy i pysznego loda włoskiego. Każdy z nas wrócił z wycieczki zadowolony z pamiątką- małym dinozaurem zabawką.

 

Lekcja w bibliotece

We wtorek 13.05.14 byliśmy w Bibliotece Miejskiej na zajęciu "Jak powstaje książka?". Pani Małgosia, na podstawie historyjki obrazkowej  zapozanała nas z kolejnymi etapami powstawania książki.

Teraz juz wiemy ile czynności należy wykonać aby powstała książka. Wzbogaciliśmy słownictwo o nowe pojęcia: pisarz, ilustrator, drukarz, introligator, wydawca. Przypomnieliśmy zasady korzystania z książki. Pamiętamy, że książki trzeba zawsze szanować.Na zakończenie p. bibliotekarka zadała nam zagadki związane z powstawaniem książki. Podziękowaliśmy p. Małgosi za bardzo ciekawe zajęcie, wręczyliśmy motylka wykonanego w przedszkolu. Następne zajęcie w bibliotece będzie w czerwcu, zabawimy się w teatr. Już nie możemy się doczekać kolejnego spotkania.

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43