godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu lipiec 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 26 1
week 27 2 3 4 5 6 7 8
week 28 9 10 11 12 13 14 15
week 29 16 17 18 19 20 21 22
week 30 23 24 25 26 27 28 29
week 31 30 31
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2013/2014 - Kubusie Puchatki

Przed świętami u Kubusiów

Przed Świętami Kubusie bardzo cieżko pracowały - sadziły, w specjalnie przygotowanym kubeczku - króliczku owies, przygotowywały święconkę, którą ksiądź Karol poświęcił, abyśmy mogli poczuć magię świąt i podzielić się poświęconymi potrawami. Zobaczcie sami co robliśmy i jak się przy okazji bawiliśmy.

 

Zabawy w Bajkowie

23.04.2014. gościliśmy w sali zabaw w „Bajkowie”. Bardzo nam się tam podobało, popatrzcie sami, jak „pływamy” i „brodzimy” w suchym basenie z piłeczkami, zjeżdżamy na zjeżdżalniach, chodzimy w labiryncie. Kto chciał mógł pojeździć na samochodach, pobawić się klockami lub wózkami, albo pomalować sobie twarz, jak postaci z bajek i filmów. Chłopcy najchętniej malowali się na Spidermana, a dziewczynki na księżniczki. Zabawa była znakomita, a jak znudziły nam się już zjeżdżanie i kluczenie w labiryntach, to chociaż zmęczeni, tańczyliśmy szczęśliwi i radośni przy dźwiękach muzyki.

 

 

 

Służba zdrowia u Kubusiów

13.03.2014. przyszła do nas pani pielęgniarka, która opowiadała nam o swojej pracy. Pokazywała różne urządzenia, jak: stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienia, elektroniczny termometr, szczypawki itp. Tłumaczyła tez, jak trzeba zwracać się do pacjenta, żeby nie bał się pielęgniarki. Potem bawiliśmy się w pielęgniarki. Mierzyliśmy sobie ciśnie, słuchaliśmy swojego bicia serca, to wcale nie tak łatwo je znaleźć i usłyszeć, nawet przez stetoskop. Najbardziej podobało nam się robienie zastrzyków naszym lalkowym pacjentom. Wiecie, że do zastrzyków trzeba założyć rękawiczki i użyć płynu do dezynfekcji, żeby nie przenosić zarazków. Na początku byliśmy trochę onieśmieleni, słuchaliśmy uważnie co mówi pani pielęgniarka, ale potem już świetnie się bawiliśmy. Na koniec za uważne słuchanie i prawidłowe traktowanie naszych „pacjentów” dostaliśmy certyfikaty pielęgniarki i pielęgniarza.

 

Zabawy z wulkanem

W kwietniu nasza pani przyniosła kolorowa ulepione z czegoś górę z dziurą w środku i powiedziała, ze to wulkan i będziemy się bawić i robić lawę. Najpierw wsypywaliśmy magiczny proszek do dziury w wulkanie, a potem pani wlewała tam wodę o dziwnym zapachu. Jak ta woda się zmieszała z tym proszkiem to powstawała piana, która wypływała na zewnętrz, zupełnie jak lawa w prawdziwym wulkanie. To była świetna zabawa.

 

Wielkanocne spotkanie

Popatrzcie drodzy rodzice, jak wspaniale bawiliśmy się przed Świętami Wielkanocnymi na spotkaniu w naszej grupie, które odbyło się 09.04.2014r. Najpierw poćwiczyliśmy przy muzyce, później wzięliśmy się do pracy - ozdabiania jajek. Prawda, że zrobiliśmy prześliczne pisanki?! Zobaczcie sami!
 

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43