godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2013/2014 - Kubusie Puchatki

Przed świętami u Kubusiów

Przed Świętami Kubusie bardzo cieżko pracowały - sadziły, w specjalnie przygotowanym kubeczku - króliczku owies, przygotowywały święconkę, którą ksiądź Karol poświęcił, abyśmy mogli poczuć magię świąt i podzielić się poświęconymi potrawami. Zobaczcie sami co robliśmy i jak się przy okazji bawiliśmy.

 

Zabawy w Bajkowie

23.04.2014. gościliśmy w sali zabaw w „Bajkowie”. Bardzo nam się tam podobało, popatrzcie sami, jak „pływamy” i „brodzimy” w suchym basenie z piłeczkami, zjeżdżamy na zjeżdżalniach, chodzimy w labiryncie. Kto chciał mógł pojeździć na samochodach, pobawić się klockami lub wózkami, albo pomalować sobie twarz, jak postaci z bajek i filmów. Chłopcy najchętniej malowali się na Spidermana, a dziewczynki na księżniczki. Zabawa była znakomita, a jak znudziły nam się już zjeżdżanie i kluczenie w labiryntach, to chociaż zmęczeni, tańczyliśmy szczęśliwi i radośni przy dźwiękach muzyki.

 

 

 

Służba zdrowia u Kubusiów

13.03.2014. przyszła do nas pani pielęgniarka, która opowiadała nam o swojej pracy. Pokazywała różne urządzenia, jak: stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienia, elektroniczny termometr, szczypawki itp. Tłumaczyła tez, jak trzeba zwracać się do pacjenta, żeby nie bał się pielęgniarki. Potem bawiliśmy się w pielęgniarki. Mierzyliśmy sobie ciśnie, słuchaliśmy swojego bicia serca, to wcale nie tak łatwo je znaleźć i usłyszeć, nawet przez stetoskop. Najbardziej podobało nam się robienie zastrzyków naszym lalkowym pacjentom. Wiecie, że do zastrzyków trzeba założyć rękawiczki i użyć płynu do dezynfekcji, żeby nie przenosić zarazków. Na początku byliśmy trochę onieśmieleni, słuchaliśmy uważnie co mówi pani pielęgniarka, ale potem już świetnie się bawiliśmy. Na koniec za uważne słuchanie i prawidłowe traktowanie naszych „pacjentów” dostaliśmy certyfikaty pielęgniarki i pielęgniarza.

 

Zabawy z wulkanem

W kwietniu nasza pani przyniosła kolorowa ulepione z czegoś górę z dziurą w środku i powiedziała, ze to wulkan i będziemy się bawić i robić lawę. Najpierw wsypywaliśmy magiczny proszek do dziury w wulkanie, a potem pani wlewała tam wodę o dziwnym zapachu. Jak ta woda się zmieszała z tym proszkiem to powstawała piana, która wypływała na zewnętrz, zupełnie jak lawa w prawdziwym wulkanie. To była świetna zabawa.

 

Wielkanocne spotkanie

Popatrzcie drodzy rodzice, jak wspaniale bawiliśmy się przed Świętami Wielkanocnymi na spotkaniu w naszej grupie, które odbyło się 09.04.2014r. Najpierw poćwiczyliśmy przy muzyce, później wzięliśmy się do pracy - ozdabiania jajek. Prawda, że zrobiliśmy prześliczne pisanki?! Zobaczcie sami!
 

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43