ARCHIWUM 2013/2014 - Kubusie Puchatki

Zabawy w Bajkowie

23.04.2014. gościliśmy w sali zabaw w „Bajkowie”. Bardzo nam się tam podobało, popatrzcie sami, jak „pływamy” i „brodzimy” w suchym basenie z piłeczkami, zjeżdżamy na zjeżdżalniach, chodzimy w labiryncie. Kto chciał mógł pojeździć na samochodach, pobawić się klockami lub wózkami, albo pomalować sobie twarz, jak postaci z bajek i filmów. Chłopcy najchętniej malowali się na Spidermana, a dziewczynki na księżniczki. Zabawa była znakomita, a jak znudziły nam się już zjeżdżanie i kluczenie w labiryntach, to chociaż zmęczeni, tańczyliśmy szczęśliwi i radośni przy dźwiękach muzyki.

Zabawy z wulkanem

W kwietniu nasza pani przyniosła kolorowa ulepione z czegoś górę z dziurą w środku i powiedziała, ze to wulkan i będziemy się bawić i robić lawę. Najpierw wsypywaliśmy magiczny proszek do dziury w wulkanie, a potem pani wlewała tam wodę o dziwnym zapachu. Jak ta woda się zmieszała z tym proszkiem to powstawała piana, która wypływała na zewnętrz, zupełnie jak lawa w prawdziwym wulkanie. To była świetna zabawa.

Wielkanocne spotkanie

Popatrzcie drodzy rodzice, jak wspaniale bawiliśmy się przed Świętami Wielkanocnymi na spotkaniu w naszej grupie, które odbyło się 09.04.2014r. Najpierw poćwiczyliśmy przy muzyce, później wzięliśmy się do pracy - ozdabiania jajek. Prawda, że zrobiliśmy prześliczne pisanki?! Zobaczcie sami!

Służba zdrowia u Kubusiów

13.03.2014. przyszła do nas pani pielęgniarka, która opowiadała nam o swojej pracy. Pokazywała różne urządzenia, jak: stetoskop, aparat do mierzenia ciśnienia, elektroniczny termometr, szczypawki itp. Tłumaczyła tez, jak trzeba zwracać się do pacjenta, żeby nie bał się pielęgniarki. Potem bawiliśmy się w pielęgniarki. Mierzyliśmy sobie ciśnie, słuchaliśmy swojego bicia serca, to wcale nie tak łatwo je znaleźć i usłyszeć, nawet przez stetoskop. Najbardziej podobało nam się robienie zastrzyków naszym lalkowym pacjentom. Wiecie, że do zastrzyków trzeba założyć rękawiczki i użyć płynu do dezynfekcji, żeby nie przenosić zarazków. Na początku byliśmy trochę onieśmieleni, słuchaliśmy uważnie co mówi pani pielęgniarka, ale potem już świetnie się bawiliśmy. Na koniec za uważne słuchanie i prawidłowe traktowanie naszych „pacjentów” dostaliśmy certyfikaty pielęgniarki i pielęgniarza.

Ogród w sali Kubusia Puchatka

W połowie marca przynieśliśmy do przedszkola, do naszej grupy, cebulki i nasiona kwiatów i innych roślin. Razem z naszymi paniami posadziliśmy je do skrzynek z ziemią. Dowiedzieliśmy się również, co jest potrzebne cebulkom i nasionkom do tego, aby bujnie wyrosły - oprócz ziemi - światło, ciepło i duuuuużo wody. Po skończeniu prac ogrodniczych podlaliśmy nasze roślinki i teraz obserwujemy, co z nimi się dzieje. Popatrzcie sami, jak wspaniale podlewamy posadzone cebule i nasiona oraz jak wygląda nasz kącik przyrody.