poprzednim miesiącu kwiecień 2018 następnym miesiącu
week 18 30

ARCHIWUM 2014/2015 - Dinozaury

Nasi mali Patrioci

10.listopada przyszliśmy do przedszkola odświętnie ubrani z biało-czerwonymi kotylionami ( wykonanymi w domu z naszymi Rodzicami) na bluzkach, by uczcić Święto Niepodległości Polski.

Na uroczystej akademii wszystkie grupy pięknie recytowały wiersz "Kto ty jesteś? Polak mały..." a najstarsze przedszkolaki z grupy "Kaczora Donalda" i "Smerfy" przedstawiły krótki program  artystyczny o naszej kochanej Ojczyźnie.Następnie udaliśmy się pod Pomnik Pamięci Gdyńskich Kosynierów by oddać hołd tym, którzy walczyli o wolność Gdyni ( zapaliliśmy znicze i złożyliśmy kwiaty). Ten dzień będziemy długo pamiętać a wierszyk powiemy naszym Rodzicom.

Klocki Lego

W poniedziałek 18.05.2015 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Gdańska, byliśmy w PGE Arena na największej w Polsce wystawie budowli z klocków Lego. Bardzo nam się podobały różnorodne konstrukcje z klocków. Następnie wesoło nam upłynął czas w Fun Park, gdzie wspaniale bawiliśmy się klockami.Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Gdyni gdzie czekali na nas rodzice. Długo będziemy pamiętać i wspominać wycieczkę.

W Gdyńskim Muzeum Motoryzacji

We wtorek 10.03.15 r. wybraliśmy się do Gdyńskiego Muzeum Motoryzacji. Po raz pierwszy widzieliśmy tyle starych samochodów i motocykli. One wyglądają zupełnie inaczej niż obecne. Teraz już wiemy jakie pojazdy jeździły kiedyś ulicami Gdyni. Wśród eksponatów są m.in. auta marki: Mercedes, Ford i Fiat. Natomiast wśród ok.150 motocykli znajdują się pojazdy z Anglii, Belgii, Francji, Niemiec, Stanów Zjednoczonych a także polskie Sokoły.

Opowiemy naszym Rodzicom i Dziadkom jakie stare auta i motocykle oglądaliśmy w Muzeum. Polecamy to ciekawe miejsce wszystkim, którzy jeszcze tam nie byli a warto!!!

Nasz mały ogródek

Na dzisiejszych zajęciach uczyliśmy się prac hodowlanych: sadziliśmy cebulę i fasolę. Jesteśmy bardzo ciekawi kiedy nasze rośliny zakiełkują. Będziemy codziennie obserwować czy coś się zmieniło w ich wyglądzie. Wiemy już czego rośliny potrzebują do życia i jak należy je pielęgnować. Jutro zasadzimy groch i wysiejemy rzeżuchę. Lubimy takie zajęcia.

Poznajemy zawód sprzedawcy

W ostatnim tygodniu lutego bliżej zapoznaliśmy się z zawodem sprzedawcy. W tym celu wybraliśmy się do sklepu spożywczego. Następnego dnia byliśmy w kwiaciarni "Żenia" przy ul.Chylońskiej. Pani Żaneta bardzo ciekawie opowiedziała nam o swojej pracy, poznaliśmy różne kwiaty( tulipan, róża, irys, prymulka, storczyk, lilia), wiemy już jak układa się bukiety, stroiki, wiązanki. Na koniec dostaliśmy od p.Żanety piękne wiosenne tulipany oraz prymulkę do naszego kącika przyrody. Każdy z nas otrzymał również lizaka. Jesteśmy bardzo zadowoleni z wycieczki. Teraz już dużo wiemy o kwiatach i o pracy sprzedawcy. Może ktoś z nas w przyszłości będzie pracował w zawodzie sprzedawcy?