poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu

ARCHIWUM 2014/2015 - Smerfy

Bawimy się w spedytorów

16.04.2015. odwiedziła nas mama Antosia, która pracuje w Gdyni w firmie spedycyjnej i opowiadała nam czym zajmuje się w swojej pracy. Firma ta sprowadza do Polski zabawki, aż z Chin. To bardzo daleko, mama Antosia pokazywała nam to na mapie i na globusie. Mówiła też, ze statki wiozące towary musza bardzo uważać, bo po drodze oprócz sztormów mogą ich napaść piraci. Myśleliśmy, że piraci są tylko w filmach, a oni istnieją naprawdę. Mama Antosia przyniosła też ze sobą takie specjalne zabawki – „miniaturki” prawdziwych kontenerowców i dźwigów portowych i pokazywała nam jak odbywa się załadunek i rozładunek w porcie. To było bardzo ciekawe. Później sami bawiliśmy się w ładowanie i rozładowywanie kontenerów ze statku oraz podróż kontenerowca przez morze. Super zabawa, bardzo nam się podobało, Może w przyszłości ktoś z nas będzie obsługiwał taki duży dźwig, albo będzie pływał na statkach? Zobaczymy. Dziękujemy mamie Antosia, że przyszła do nas i opowiedziała nam o swojej pracy. Czekamy też na innych rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swojej pracy.

Jesteśmy ogrodnikami

Jesteśmy ogrodnikami.

31 marca bawiliśmy się w ogrodników. Pani położyła na stole: skrzynki doniczki, ziemię i cebulki kwiatów oraz nasiona fasoli i grochu, które przynieśliśmy do przedszkola. Potem pani nasypała ziemię do skrzynek, a my wsadzaliśmy cebulki: hiacynta, powoju, mieczyków ; cebulę na szczypiorek, klaczą malwy, nasiona fasoli i grochu. Niektóre cebulki trzeba było oskubać z łuski bo by nie wyrosły. Potem ustawiliśmy wszystko w kąciku przyrody przy oknie, żeby miały dużo światła i codziennie będziemy podlewać nasze roślinki. Po pracy posprzątaliśmy miejsce, gdzie pracowaliśmy i dokładnie umyliśmy ręce. Ciekawa jest praca ogrodnika.

Integracja muzyki z plastyką

Integracja muzyki z plastyką.

W marcu poznaliśmy naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Słuchaliśmy jego utworów i próbowaliśmy rozbudzić nasza wyobraźnie. Potem opowiadaliśmy co wyobrażaliśmy sobie słuchając tych utworów. Próbowaliśmy też tańczyć do muzyki Chopina. Na końcu malowaliśmy muzykę, a konkretnie to co podpowiadała nam nasza wyobraźnia, gdy słuchaliśmy poloneza As-Dur nr 6 op.53.Tto było bardzo ciekawe, bo każdy z nas widział co innego i co innego namalował.

Jesteśmy malarzami

Na początku marca poznawaliśmy świat sztuki. Mówiliśmy o różnych artystach: malarzach, kompozytorach, muzykach, aktorach i próbowaliśmy wcielać się w ich rolę.

Taki malarz to ma ciekawa pracę. Bardzo nam się podobało stać przy sztalugach i malować na dużej kartce. To malowanie sprawiło nam wiele radości. Może ktoś z nas zostanie w przyszłości prawdziwym malarzem.

Bawimy się w artystów

Bawimy się w artystów.

Popatrzcie, jak wcielamy się w aktorów i wystawiamy wymyślone przez siebie przedstawienie, to bardzo ciekawa zabawa. Dzięki niej rozwijamy swoją wyobraźnię, umiejętność wysławianie się oraz odwagę. Dzieci, które oglądają nasze przedstawienie wcielają się w widzów i uczą się cierpliwości oraz kulturalnego i cichego oglądania przedstawienia. Po przedstawieniu trzeba też oprócz wyobraźni poćwiczyć nasze palce, żeby były sprawne i poradziły sobie z pisaniem w przyszłości. To bardzo ciężka praca takie malowanie plasteliną.