godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2014/2015 - Smerfy

Bawimy się w spedytorów

16.04.2015. odwiedziła nas mama Antosia, która pracuje w Gdyni w firmie spedycyjnej i opowiadała nam czym zajmuje się w swojej pracy. Firma ta sprowadza do Polski zabawki, aż z Chin. To bardzo daleko, mama Antosia pokazywała nam to na mapie i na globusie. Mówiła też, ze statki wiozące towary musza bardzo uważać, bo po drodze oprócz sztormów mogą ich napaść piraci. Myśleliśmy, że piraci są tylko w filmach, a oni istnieją naprawdę. Mama Antosia przyniosła też ze sobą takie specjalne zabawki – „miniaturki” prawdziwych kontenerowców i dźwigów portowych i pokazywała nam jak odbywa się załadunek i rozładunek w porcie. To było bardzo ciekawe. Później sami bawiliśmy się w ładowanie i rozładowywanie kontenerów ze statku oraz podróż kontenerowca przez morze. Super zabawa, bardzo nam się podobało, Może w przyszłości ktoś z nas będzie obsługiwał taki duży dźwig, albo będzie pływał na statkach? Zobaczymy. Dziękujemy mamie Antosia, że przyszła do nas i opowiedziała nam o swojej pracy. Czekamy też na innych rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć nam o swojej pracy.

 

Jesteśmy ogrodnikami

Jesteśmy ogrodnikami.

31 marca bawiliśmy się w ogrodników. Pani położyła na stole: skrzynki doniczki, ziemię i cebulki kwiatów oraz nasiona fasoli i grochu, które przynieśliśmy do przedszkola. Potem pani nasypała ziemię do skrzynek, a my wsadzaliśmy cebulki: hiacynta, powoju, mieczyków ; cebulę na szczypiorek, klaczą malwy, nasiona fasoli i grochu. Niektóre cebulki trzeba było oskubać z łuski bo by nie wyrosły. Potem ustawiliśmy wszystko w kąciku przyrody przy oknie, żeby miały dużo światła i codziennie będziemy podlewać nasze roślinki. Po pracy posprzątaliśmy miejsce, gdzie pracowaliśmy i dokładnie umyliśmy ręce. Ciekawa jest praca ogrodnika.

 

Integracja muzyki z plastyką

Integracja muzyki z plastyką.

   W marcu poznaliśmy naszego wielkiego kompozytora Fryderyka Chopina. Słuchaliśmy jego utworów i próbowaliśmy rozbudzić nasza wyobraźnie. Potem opowiadaliśmy co wyobrażaliśmy sobie słuchając tych utworów. Próbowaliśmy też tańczyć do muzyki Chopina. Na końcu malowaliśmy muzykę, a konkretnie to co podpowiadała nam nasza wyobraźnia, gdy słuchaliśmy poloneza As-Dur nr 6 op.53.Tto było bardzo ciekawe, bo każdy z nas widział co innego i co innego namalował.

 

Jesteśmy malarzami

 Na początku marca poznawaliśmy świat sztuki. Mówiliśmy o różnych artystach: malarzach, kompozytorach, muzykach, aktorach i próbowaliśmy wcielać się w ich rolę.

Taki malarz to ma ciekawa pracę. Bardzo nam się podobało stać przy sztalugach i malować na dużej kartce. To malowanie sprawiło nam wiele radości. Może ktoś z nas zostanie w przyszłości prawdziwym malarzem.

 

Bawimy się w artystów

Bawimy się w artystów.

Popatrzcie, jak wcielamy się w aktorów i wystawiamy wymyślone przez siebie przedstawienie, to bardzo ciekawa zabawa. Dzięki niej rozwijamy swoją wyobraźnię, umiejętność wysławianie się oraz odwagę. Dzieci, które oglądają nasze przedstawienie wcielają się w widzów i uczą się cierpliwości oraz kulturalnego i cichego oglądania przedstawienia. Po przedstawieniu trzeba też oprócz wyobraźni poćwiczyć nasze palce, żeby były sprawne i poradziły sobie z pisaniem w przyszłości. To bardzo ciężka praca takie malowanie plasteliną.

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43