godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2015/2016 - Kaczory Donaldy

Zwiedzamy Ziemię Kaszubską

Dzisiaj 20 czerwca 2016 r. byliśmy na wycieczce zwiedzając ziemię kaszubską. Odwiedziliśmy: Rumię, Puck i Rozewie. Najpierw odwiedziliśmy kaktusiarnię w Rumi - cóż za wspaniałe okazy kaktusów mogliśmy obejrzeć! Panie kupiły nam po jednym kaktusiku na pamiątkę, które wzięliśmy do domu. Następnie pojechaliśmy do Pucka: spacerowaliśmy po molo, byliśmy w porcie oraz zwiedziliśmy stary zabytkowy kościół. Byliśmy również na rynku. Na koniec pojechaliśmy do Rozewia, gdzie weszliśmy z panią Jolą i panią Ewunią na latarnię morską - widoki - tam wysoko - wspaniałe! Zmęczeni, pełni wrażeń i bardzo zadowoleni - wróciliśmy po południu do przedszkola. 

 

Zdrowo jemy - spotkanie z panią dietetyk

We wtorek 7 czerwca mieliśmy zajęcia z panią dietetyk o tematyce "Zdrowo jemy". Wspólnie z panią dietetyk przygotowywaliśmy pastę z fasoli. Najpierw widelcami pognietliśmy ugotowaną fasolę, później pani dodała różne zioła i dokładnie wymieszała. Następnie pastą z fasoli smarowaliśmy chleb i dodawaliśmy paprykę i ogórek. Tak przygotowane kanapki ze smakiem zjedliśmy. Mniam mniam - były pyszne!!! 

 

Rodzinna wycieczka

W sobotę 21 maja wspólnie z rodzicami byliśmy na wycieczce w wiosce indiańskiej TIPI GARDEN w Marszewie. Bawiliśmy się doskonale. Najpierw pomalowano nam buzie i ubrano w stroje indiańskie. Na głowy założyliśmy oczywiście pióropusze. Później: pokonywaliśmy tor przeszkód, uczyliśmy się strzelać z łuku oraz słuchaliśmy indiańskich opowieści w indiańskim namiocie - tipi. Następnie zaśpiewaliśmy naszym kochanym mamom i tatom piosenki - wszak już niedługo jest Ich święto. Wręczyliśmy również przygotowane wcześniej w przedszkolu laurki. Kolejna atrakcją był grill: pieczone kiełbaski i świeżutkie bułeczki - mniam, mniam - pycha. Na koniec jeździliśmy na kucyku, który nazywał się Oskar. Zmęczeni, ale szczęśliwi pojechaliśmy do domów.

 

Zabawy z masą solną

Nikodema mama bawi się z nami masa solna.

 

Spotkanie z kolejarzem

W środę 18 maja do naszej grupy w przedszkolu przyszedł Pan kolejarz. Opowiedział nam o różnych rodzajach pociągów oraz o tym, jak ciekawie można podróżować po Polsce pociągiem. Pan kolejarz bardzo ciekawie opowiadał i słuchaliśmy Go  z zainteresowaniem. Miał dla nas również prezenty: książeczki oraz "smycze" do kluczy. Podziękowaliśmy pięknie Panu kolejarzowi i zrobiliśmy sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. 

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43