poprzednim miesiącu kwiecień 2018 następnym miesiącu
week 18 30

ARCHIWUM 2015/2016 - Kubusie Puchatki

Wycieczka do ZOO

21. czerwca razem z grupą "Krasnoludki" wybraliśmy się do gdańskiego ZOO. Poruszaliśmy się po Ogrodzie Zoologicznym ciuchcią. Oglądaliśmy różne zwierzęta egzotyczne i słuchaliśmy o nich ciekawostek.Dużo zwierząt umieliśmy rozpoznać. Na pewno wzbogaciliśmy naszą wiedzę, opowiemy naszym kochanym Rodzicom i Dziadkom o tych zwierzętach.

Pogoda nam dopisała jak również humor. Zadowoleni, trochę zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. A oto fotorelacje z wycieczki:

Spotkanie świąteczne

W poniedziałek 21.03.16 było spotkanie Wielkanocne. Dzieci zaśpiewały swoim rodzicom piosenki o treści wiosennej i Wielkanocnej a następnie wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczne : zajączka i kolorowe pisanki.

Zajączki ozdabiają naszą salę a kurka z pisankami zagościła w kąciku przyrody. Jesteśmy już przygotowani do Świąt. Teraz w radosnych nastrojach czekamy z niecierpliwością na WIELKANOC !!!

Idziemy do szkoły

W czwartek 04.02 byliśmy razem z grupą "Smerfy" w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni. Zaprosiła nas mama Hani, która pracuje w szkolnej Bibliotece "Pod zieloną żabką". Oglądaliśmy przedstawienie pt."O księżniczce Aldonie, która się nudziła" w wykonaniu uczniów klasy V. Bardzo nam się podobała bajka. Po spektaklu zwiedzaliśmy pomieszczenia szkoły m.in świetlicę szkolną i stołówkę. Teraz już wiemy jak wygląda szkoła i biblioteka. Za kilka lat większość z nas będzie chodzić do tej szkoły.

Poznajemy pracę lekarza

W środę 09.03 zaprosiliśmy do naszej grupy mamę Zuzi G., która jest lekarzem. Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciu o tematyce zdrowotnej. Mama Zuzi opowiedziała o trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy lekarza. Wytłumaczyła nam, że nie należy bać się wizyty u lekarza, szczepień, pobierania krwi.Poznaliśmy różne akcesoria niezbędne w pracy lekarza: stetoskop, ciśnieniomierz, kroplówka, termometr i inne.

Bardzo dziękujemy p.Karolinie za ciekawe zajęcie. Może ktoś z nas w przyszłości zostanie lekarzem?

A na razie możemy w zabawie tematycznej "wcielać się" w rolę : lekarza, pielęgniarki, pacjenta. Do tego służy nam "kącik lekarski", który wspólnie z naszymi paniami zorganizowaliśmy w sali a nasi kochani Rodzice pomogli nam wyposażyć "kącik" w potrzebne akcesoria.

A oto fotorelacje z zabaw "u lekarza":

29.01 zaprosiliśmy do przedszkola nasze kochane Babcie i kochanych Dziadków.

Podziękowaliśmy Im za miłość, opiekę i dobre serce słowami wierszy i piosenek a następnie wspólnie spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku. Bardzo kochamy Babcie i Dziadków, daliśmy Gościom upominek własnoręcznie wykonany - magnes na lodówkę z naszą fotografią w kształcie serduszka.

A oto fotorelacje z uroczystości: