godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2015/2016 - Kubusie Puchatki

Wycieczka do ZOO

21. czerwca razem z grupą "Krasnoludki" wybraliśmy się do gdańskiego ZOO. Poruszaliśmy się po Ogrodzie Zoologicznym ciuchcią. Oglądaliśmy różne zwierzęta egzotyczne i słuchaliśmy o nich ciekawostek.Dużo zwierząt umieliśmy rozpoznać. Na pewno wzbogaciliśmy naszą wiedzę, opowiemy naszym kochanym Rodzicom i Dziadkom o tych zwierzętach.

Pogoda nam dopisała jak również humor. Zadowoleni, trochę zmęczeni ale szczęśliwi i pełni wrażeń wróciliśmy do przedszkola. A oto fotorelacje z wycieczki:

 

Spotkanie świąteczne

W poniedziałek 21.03.16 było spotkanie Wielkanocne. Dzieci zaśpiewały swoim rodzicom piosenki o treści wiosennej i Wielkanocnej a następnie wspólnie z rodzicami wykonały prace plastyczne : zajączka i kolorowe pisanki.

Zajączki ozdabiają naszą salę a kurka z pisankami zagościła w kąciku przyrody. Jesteśmy już przygotowani do Świąt. Teraz w radosnych nastrojach czekamy z niecierpliwością na WIELKANOC !!!

 

Idziemy do szkoły

W czwartek 04.02 byliśmy razem z grupą "Smerfy" w Szkole Podstawowej nr 31 w Gdyni. Zaprosiła nas mama Hani, która pracuje w szkolnej Bibliotece "Pod zieloną żabką". Oglądaliśmy przedstawienie pt."O księżniczce Aldonie, która się nudziła" w wykonaniu uczniów klasy V. Bardzo nam się podobała bajka. Po spektaklu zwiedzaliśmy pomieszczenia szkoły m.in świetlicę szkolną i stołówkę. Teraz już wiemy jak wygląda szkoła i biblioteka. Za kilka lat większość z nas będzie chodzić do tej szkoły.

 

Poznajemy pracę lekarza

W środę 09.03 zaprosiliśmy do naszej grupy mamę Zuzi G., która jest lekarzem. Aktywnie uczestniczyliśmy w zajęciu o tematyce zdrowotnej. Mama Zuzi opowiedziała o trudnej i bardzo odpowiedzialnej pracy lekarza. Wytłumaczyła nam, że nie należy bać się wizyty u lekarza, szczepień, pobierania krwi.Poznaliśmy różne akcesoria niezbędne w pracy lekarza: stetoskop, ciśnieniomierz, kroplówka, termometr i inne.

Bardzo dziękujemy p.Karolinie za ciekawe zajęcie. Może ktoś z nas w przyszłości zostanie lekarzem?

A na razie możemy w zabawie tematycznej "wcielać się" w rolę : lekarza, pielęgniarki, pacjenta. Do tego służy nam "kącik lekarski", który wspólnie z naszymi paniami zorganizowaliśmy w sali a nasi kochani Rodzice pomogli nam wyposażyć "kącik" w potrzebne akcesoria.

A oto fotorelacje z zabaw "u lekarza":

 

Dzień Babci i Dziadka

29.01 zaprosiliśmy do przedszkola nasze kochane Babcie i kochanych Dziadków. 

Podziękowaliśmy Im za miłość, opiekę i dobre serce słowami wierszy i piosenek a następnie wspólnie spędziliśmy czas przy słodkim poczęstunku. Bardzo kochamy Babcie i Dziadków, daliśmy Gościom upominek własnoręcznie wykonany - magnes na lodówkę z naszą fotografią w kształcie serduszka. 

A oto fotorelacje z uroczystości:

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43