poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu

ARCHIWUM 2015/2016 - Dinozaury

Do czego mogą służyć nakrętki plastikowe?

Oprócz tego, że systematycznie segregujemy surowce wtórne, m.in. nakrętki, można wspaniale się nimi pobawić. Na zajęciach mieliśmy bardzo ważne zadanie. Byliśmy podzieleni na dwa zespoły: chłopcy i dziewczynki. Każdy zespół miał oddzielić nakrętki kolorami a następnie ułożyć z nich wiosenny obrazek na dużej powierzchni kartki.Trzeba było naradzić się z koleżankami i kolegami w zespole, wykazać dużo własnej inwencji a następnie pracować. Przy okazji utrwaliliśmy kolory. Na efekty pracy nie trzeba było długo czekać. Zdjęcia naszych prac zostały wysłane na konkurs ekologiczny. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Spotkanie Wielkanocne

W środę 05.04.17 r. zaprosiliśmy Rodziców na spotkanie świąteczne. Uczyliśmy naszych Rodziców kilku piosenek o tematyce wielkanocnej. Było wesoło gdy zamieniliśmy się w "kurki" i "zajączki"a następnie wykonaliśmy piękne kartki wielkanocne i pisanki. Teraz nasza sala wygląda naprawdę świątecznie. Wszystkie prace są bardzo ładne, kolorowe i pomysłowe.Mali i duzi artyści wykazali dużo inwencji i zaangażowania w pracy. A oto wspomnienia z tego sympatycznego popołudnia:

Walentynki u Dinozaurów

14.lutego obchodziliśmy w naszej grupie Walentynki. Przez kilka kolejnych dni przed Walentynkami można było wykonać Walentynkę z pomocą rodziców lub samodzielnie i wrzucić do pudełka. Każdy z nas otrzymał Walentynkę, również nasze panie. To piękny dowód sympatii, przyjaźni i koleżeństwa bo któż z nas nie chce być lubiany i kochany? Były to bardzo miłe chwile...Otrzymaliśmy również słodki upominek- lizaka w kształcie serduszka. A oto chwile "uchwycone" z tego przesympatycznego dnia:

Z wizytą w bibliotece

W środę 29.03 poszliśmy do biblioteki. Było tam bardzo duuuużo książek. Pani bibliotekarka pokazała nam różne książki dla dzieci. Mogliśmy sami wybrać sobie książkę, która nam się podoba i ją obejrzeć. Wiemy już,że można wypożyczać książki do domu a po przeczytaniu je oddać. Pamiętamy również o tym,że trzeba książki szanować.
Poprosimy naszych Rodziców żeby wybrali się z nami do biblioteki.

Lubimy bajki

Każdego dnia słuchamy bajek czytanych przez nasze panie.Przynosimy z domu swoje ulubione książki, wspólnie oglądamy ilustracje,chętnie słuchamy treści. Umiemy opowiedzieć treść bajki własnymi słowami. Bajki są dla nas inspiracją do działalności plastycznej jak również zabawy w teatr. W tym tygodniu inscenizowaliśmy bajkę "Czerwony Kapturek". To była naprawdę wspaniała zabawa. Każdy z nas miał okazję wcielić się w rolę wybranego bohatera. Oto nasza zabawa w teatr: