poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu

SOS dla Ziemi

27 kwietnia "Smerfy" wystąpiły w inscenizacji muzycznej pt."S.O.S. dla Ziemi". Tematem miniatury teatralnej była przyroda;dzieci ukazały problem zaśmiec Ania środowiska m.in. rzeki i powietrza. Podczas przedstawienia, z wykorzystaniem muzyki poważnej "Cztery pory roku"A.Vivaldiego,dzieci rozwijały kreatywność muzyczną  oraz ekspresję ruchową. Do inscenizacji wykorzystano chusty, nakrycia głów wykonawet przez dzieci i rodzików oraz kolorower ubrania. "Smerfy"odgrywały role słońca z promykami, motyli, drzew, rzeki, kominów fabrycznych oraz śmieci.

Warsztaty bębnowe

Wawelski Smok

Wiersze Brzechwy i Tuwima

Dzisiaj nasze panie - Jola z grupy Kubusiów Puchatków, Asia ze Smerfów i Iwona z Kaczorów Donaldów w żartobliwy sposób przedstawiły nam interpretacje wieszy - " Rzepka", " Żabka" i "Robaczek i jabłuszko". Bawiliśmy się wesoło, moze wiecej takich występów ? Zobaczcie sami jak było.

Kaszubska Wielkanoc

W czwartek 02.03 przyjechał do naszego przedszkola aktor. Uczestniczyliśmy w spotkaniu muzyczno-edukacyjnym. Poznaliśmy zwyczaje Wielkanocne, słuchaliśmy piosenek w języku kaszubskim. Próbowaliśmy nawet grać na instrumentach perkusyjnych: diabelskich skrzypcach i burczybasie. Już wiemy jak wygląda herb Kaszub- Gryf Kaszubski. Znamy kolory, które występują w hafcie kaszubskim.To było ciekawe i wesołe spotkanie. Teraz dużo już wiemy o naszym regionie i zwyczajach Wielkanocnych. A oto fotorelacje ze spotkania: