godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

ARCHIWUM 2017/2018 - Smerfy

Wycieczka do Tesco

10 kwietnia wybraliśmy się na wycieczkę do pobliskiego Tesco. Zwiedziliśmy magazyny tego ogromnego sklepu (warzywne, owocowe, odzieżowe i inne) oraz cały sklep. Byliśmy także w piekarni Tesco, gdzie zagniataliśmy ciasto na bułeczki, które Pani piekarz później upiekła. Kasowaliśmy również różne produkty - "sprzedawaliśmy" sobie wzajemnie słodkości. Na koniec Pani, która oprowadzała nas po Tesco, zaprosiła nas na poczęstunek. Było bardzo interesująco i smacznie.
 

 

Spotkanie integracyjne - wielkanocne

22 marca w godzinach popołudniowych w naszej grupie odbyło się spotkanie integracyjne. Było bardzo wesoło i twórczo. Śpiewaliśmy piosenki o tematyce wiosennej, tańczyliśmy i muzykowaliśmy - mama Piotrka J. "dyrygowała" orkiestrą, która "grała" na wcześniej wykonanych przez nas instrumentach - plastikowych butelkach napełnionych: makaronem, ryżem grochem, fasolą itp. Później wzięliśmy się do pracy - ozdobiliśmy z rodzicami jajka oraz wykonaliśmy bardzo proste i bardzo ładne palmy wielkanocne. Sami zobaczcie - jak było! 
 

 

 

Przeliczamy kotki - zabawa matematyczna

Ponieważ zbliża się wiosna, my również jej szukaliśmy podczas spacerów po osiedlu. Znaleźliśmy bazie – kotki na wierzbach. Po przyjściu do przedszkola układaliśmy z szarf i kolorowych liczmanów takie same bazie – kotki. Przeliczaliśmy bazie, porównywaliśmy – kto ma najwięcej, a kto najmniej. Składaliśmy z szarf „ślimaczki”. Na koniec mogliśmy ułożyć, co tylko chcemy. Zobaczcie, jak pięknie!

 

Zakładamy ogródek w sali przedszkolnej

Wielkimi krokami nadchodzi wiosna. Postanowiliśmy założyć w naszej sali ogródek. Posadziliśmy cebule oraz nasionka pomidorów. Wszystko podlaliśmy. Teraz będziemy podlewać i obserwować, co nam wyrośnie  - zapewne szczypiorek i krzaczki pomidorów. Zobaczcie, jacy wszyscy byliśmy aktywni podczas zakładania ogródka w naszej grupie!

 

Wycieczka na pocztę

We wtorek 13 marca - dzięki uprzejmości Babci Kalinki - zwiedziliśmy pobliską pocztę. Poznaliśmy zawód pocztowca, listonosza oraz wszystkich pracujących na poczcie. Zobaczyliśmy jaka jest droga listu od napisania do odbiorcy. Wrzucaliśmy listy do skrzynki pocztowej oraz stemplowaliśmy znaczki na listach. Później niektórzy z nas przebierali się za listonosza i próbowali dźwignąć jego bardzo ciężka torbę. Wycieczka była bardzo ciekawa. Zobaczcie zresztą sami na zdjęciach.

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43