godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

Kółko naukowe

Na tropie ...

Dzisiaj spotkaliśmy się w grupie Kaczorów Donaldów, aby pobawić się wspólnie ze starszakami, Krasnoludkami i Kubusiami Puchatkami. Jakie zagadki przygotowała dla nas pani Iwona z Kaczorów ? Oj działo się. Do zabawy potrzebne były - kolorowe koraliki, błyszczące serdudzka, guziki a dopełnieniem wszystkiego była bita śmietana i żel do włosów. Naszym zadaniem było odszukać przedmioty, które ukryły się w bitej śmietanie i "doprowadzić" odpowiednie koraliki lub guziki do figur geometrycznych. Zadania wcale nie były łatwe.

Dziękujemy mamie Uli z Kaczorów Donaldów za woreczki strunowe, które były pomocne z naszych zabawach.

 

 

Cuda z pianki do golenia

Do czego służy pianka do golenia ? Nam do zabaw plastycznych innych niż wszystkie. Pani Iwona z grupy Kaczorów Donaldów bawiła się z nami w kolorową, nowoczesną sztukę artystyczną. Zobaczcie sami jakie prace można zrobić i jakie cuda nam wyszły :)

a w grupie Smerfów mamy takie oto prace:

 

Zabawy z wodą i ...

Dzisiaj pani Iwonka z grupy Kaczorów Donaldów bawiła się z nami różne, ciekawe zabawy z wodą. Nie była to sama woda. Do niej zawsze dodawane były różne składniki - pieprz, olej, mączka ziemniaczana. Podczas tych zabaw "goniliśmy" pieprz, robiliśmy ciecz newtonowska a poczas zabaw z wodą i mączką ziemniaczaną liczyliśmy kamyczki, robiliśmy "mokre kule". Co robiliśmy jeszcze ?? Fajnie się bawiliśmy, zobaczcie sami.

 

Porcelana

Dzisiaj z panią Iwonką z grupy Kaczorów Donaldów robiliśmy masę porcelanową. Zobaczcie jaka fajna zabawa była i co ulepiliśmy.

 

Jak to możliwe ?

No właśnie. Jak to jest możliwe, że w słoiczku na dole był olej a u góry woda a po kilku sekundach wszystko było odwrotnie ? Jak to jest możliwe, że olej + soda = wirujące kolorowe kulki ?. Zawsze malowaliśmy na kartce, tym razem na mleku i znowu - jak to jest możliwe, że dodając odrobinę płynu do mycia naczyń tworzył się wir mleczny, który pięknie rozprowadzał nasze farby i powstawał obraz. A czy wiecie, jak to jest możliwe, że odwrócony szklany pojemnik z wodą będzie nadal pełny i do tego mozemy włożyć patyczek ? Woda sie nie leje a patyczek wiruje w wodzie ? My już to wiemy. Pokazała nam to wszystko pani Iwona z Kaczorów Donaldów. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy i uczylismy:

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43