godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu styczeń 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31
Śr Lut 14 @08:00 - 05:00PM
Teatrzyk

Nasze sale

 

Kółko naukowe

Na tropie ...

Dzisiaj spotkaliśmy się w grupie Kaczorów Donaldów, aby pobawić się wspólnie ze starszakami, Krasnoludkami i Kubusiami Puchatkami. Jakie zagadki przygotowała dla nas pani Iwona z Kaczorów ? Oj działo się. Do zabawy potrzebne były - kolorowe koraliki, błyszczące serdudzka, guziki a dopełnieniem wszystkiego była bita śmietana i żel do włosów. Naszym zadaniem było odszukać przedmioty, które ukryły się w bitej śmietanie i "doprowadzić" odpowiednie koraliki lub guziki do figur geometrycznych. Zadania wcale nie były łatwe.

Dziękujemy mamie Uli z Kaczorów Donaldów za woreczki strunowe, które były pomocne z naszych zabawach.

 

 

Cuda z pianki do golenia

Do czego służy pianka do golenia ? Nam do zabaw plastycznych innych niż wszystkie. Pani Iwona z grupy Kaczorów Donaldów bawiła się z nami w kolorową, nowoczesną sztukę artystyczną. Zobaczcie sami jakie prace można zrobić i jakie cuda nam wyszły :)

a w grupie Smerfów mamy takie oto prace:

 

Zabawy z wodą i ...

Dzisiaj pani Iwonka z grupy Kaczorów Donaldów bawiła się z nami różne, ciekawe zabawy z wodą. Nie była to sama woda. Do niej zawsze dodawane były różne składniki - pieprz, olej, mączka ziemniaczana. Podczas tych zabaw "goniliśmy" pieprz, robiliśmy ciecz newtonowska a poczas zabaw z wodą i mączką ziemniaczaną liczyliśmy kamyczki, robiliśmy "mokre kule". Co robiliśmy jeszcze ?? Fajnie się bawiliśmy, zobaczcie sami.

 

Porcelana

Dzisiaj z panią Iwonką z grupy Kaczorów Donaldów robiliśmy masę porcelanową. Zobaczcie jaka fajna zabawa była i co ulepiliśmy.

 

Jak to możliwe ?

No właśnie. Jak to jest możliwe, że w słoiczku na dole był olej a u góry woda a po kilku sekundach wszystko było odwrotnie ? Jak to jest możliwe, że olej + soda = wirujące kolorowe kulki ?. Zawsze malowaliśmy na kartce, tym razem na mleku i znowu - jak to jest możliwe, że dodając odrobinę płynu do mycia naczyń tworzył się wir mleczny, który pięknie rozprowadzał nasze farby i powstawał obraz. A czy wiecie, jak to jest możliwe, że odwrócony szklany pojemnik z wodą będzie nadal pełny i do tego mozemy włożyć patyczek ? Woda sie nie leje a patyczek wiruje w wodzie ? My już to wiemy. Pokazała nam to wszystko pani Iwona z Kaczorów Donaldów. Zobaczcie sami jak się bawiliśmy i uczylismy:

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43