godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

Krasnoludki

 

Krasnoludki 

Idą do przedszkola KRASNOLUDKI, śmieją się im małe bródki.
Dużo wierszy znają, zabawki sprzątają, skaczą, tańczą i śpiewają.

W grupie naszej pracują - pani dyrektor Grażyna Z., zastępca dyrektora pani Beata Sz.oraz pani Iwona P. Naszym paniom nauczycielkom pomagają w pracy z dziećmi - pani Wioleta K. i Katarzyna T.

 

Już zagląda do nas listopad. Czasem świeci słonko, czasem pada i wieje ...ale nam to nie przeszkadza, bo w przedszkolu jest ciepło i miło....

Za parę dni wraz z całym przedszkolem będziemy świętować 100 lecie Polski Niepodległej. Wcześniej poszerzymy wiedzę na temat naszej ojczyzny, poznamy symbole narodowe naszego kraju - hymn, godło i flagę Polski, i jakie mają dla wszystkich Polaków znaczenie. Będziemy doskonalić nasze umiejętności artystyczne i własnoręcznie wykonamy na tę uroczystość kotyliony oraz flagę w barwach ojczystych.

Poznamy zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i codziennych sytuacjach, Udamy się na skrzyżowanie, żeby obserwować ruch uliczny, działanie sygnalizatora i nauczyć się prawidłowo przechodzić przez "zebrę", policzymy ile samochodów przejechało oraz jakiej były wielkości. Chłopcy na pewno będą umieli wymienić marki samochodów.

Poznamy również różne zjawiska atmosferyczne, spróbujemy "wywołać" wiatr bez wychodzenia z sali, " wzburzymy" wodę, a także przygotujemy nasz własny Kalendarz pogody i codziennie będziemy określać jaka jest pogoda.

W tym miesiącu ma też swoje święto Pluszowy Miś - przyjaciel każdego dziecka. Przyniesiemy do przedszkola swoje ulubione misie, dowiemy się ciekawostek o misiach z innych krajów, a przede wszystkim będziemy sie bawić i przytulać nasze misie.

W dalszym ciągu będziemy doskonalić czynności samoobsługowe, samodzielność, utrwalać zasady dobrego zachowania, a także rozwijać umiejętności muzyczne, ruchowe, artystyczne, matematyczne, komunikacyjne oraz zdobywać nowe wiadomości i sprawności.

DRODZY RODZICE

                Nadszedł październik, i już miesiąc pobytu w przedszkolu za nami! Codziennie uczymy się czegoś nowego, ciekawego. Poznajemy zasady i umowy zwane Kodeksem Przedszkolaka i staramy się ich przestrzegać , żeby było bezpiecznie w każdej sytuacji.

            Poznaliśmy już jesienne dary lasu, a w tym miesiącu będziemy poznawać dary parku, sadu i ogrodu - pobawimy się w poszukiwanie kolorów jesieni, poznamy smak, zapach i kształty owoców i warzyw - sami zrobimy sałatkę warzywną i owocową. Wspólnie też będziemy urządzać nasz Kącik przyrody.

            Poznamy również mieszkańców lasu i parku, m.in. jeża, wiewiórkę i zastanowimy się jak przygotowują się do nadejścia kolejnej pory roku.

            Postaramy się też poznawać i nazywać różne zjawiska atmosferyczne - wiatr, deszcz, mgła, grad i spróbujemy zbadać jak powstają. Do określonej pogody będziemy starać się dobierać odpowiedni strój i obuwie, bo przecież codziennie przebywamy na powietrzu.

            Podziękujemy i złożymy życzenia naszym paniom ( i panom) w przedszkolu z okazji ich Święta - Dnia Edukacji Narodowej.

            A My również będziemy świętować i będzie to bardzo ważne święto - bo uroczyście zostaniemy pasowani przez Panią Dyrektor na Przedszkolaka! Już nie możemy się doczekać!!!

            W dalszym ciągu będziemy uczyć się samodzielności w zakresie samoobsługi, żeby sprawniej się ubierać i rozbierać, spożywać posiłki, porządkować zabawki, myć rączki i ząbki.

            W różnych zabawach, podczas czytania bajek, oglądania ilustracji będziemy doskonalić mowę i wymowę, koncentrację uwagi, słownik czynny i wzbogacać wiedzę.

            Poznamy nowe piosenki, wierszyki, zabawy taneczno - ruchowe, będziemy rozwijać wyobraźnię i sprawność manualną w różnych technikach plastycznych, a sprawność fizyczną i ruchową w czasie zabaw ruchowych i gimnastycznych w sali i w ogrodzie.

 

 

Jesienna mandala

Tak sobie oglądaliśmy, liczyliśmy, układaliśmy w parach...aż wyszła nam jesienna mandala....

 

Zabawy kolorami

Fajnie jest bawić się kolorami....dzisiaj eksperymentowaliśmy z kolorowymi cukierkami...zobaczcie jakie są efekty ....

 

Sałatka jarzynowa

 

Lubimy spacery i wycieczki

 

 

Nasz pierwszy dzień w przedszkolu

 

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43