poprzednim miesiącu grudzień 2018 następnym miesiącu
week 1 31
Wt Gru 18 @08:00 - 05:00PM
Teatrzyk dla małych i dużych
Wt Sty 15 @08:00 - 05:00PM
Bal nad bale

Kubusie Puchatki

Wesołe, figlarne Puchatki to niezłe gagatki.
Chętnie zaśpiewają, bajeczki poznają,
wszystkie smutne i wesołe dzieci do zabawy zapraszają.

Śpiewać, tańczyć i rysować oraz wierszyki recytować postarają się nauczyć - pani Aleksandra B.i pani Iwona W. Z naszymi paniami współpracują w grupie - pani Ewa D.

DRODZY RODZICE!

W miesiącu grudniu skupimy się przede wszystkim na przygotowaniach do spotkania z Mikołajem oraz do Świąt. Cała nasza działalność związana będzie z tematyką:

1.czekamy na Mikołaja;

2.zwierzęta zimą;

3.spotkanie przy wigilijnym stole;

4.świąteczne zwyczaje;

W grudniu święty Mikołaj otrzymuje najwięcej listów od dzieci. Dowiemy się jaką drogę pokonuje list od nadawcy do adresata i jaką rolę pełnią w niej pracownicy poczty.     Porozmawiamy też na temat tego, w jaki sposób ludzie komunikowali się dawniej a jak robią to dziś. Będziemy się bardzo starali zasłużyć na wyczekiwane spotkanie z Mikołajem i prezenty od Niego. Poznamy zwyczaje związane ze świętami Bożego Narodzenia, a ponieważ w naszym przedszkolu czujemy się jak w rodzinie, uczestniczyć będziemy w przygotowaniach do opłatkowego spotkania przy wigilijnym stole. Wiemy co robi reniferek Rudolf w grudniu. Jednak nie wszystkie zwierzęta są tak zapracowane jak on. Dowiemy się, które zwierzęta przesypiają zimę, a które liczą na pomoc człowieka.

Tematyka świąteczna skłania do wzmożonej działalności artystycznej. Nauczymy się nowych wierszy, piosenek oraz wykażemy się sprawnością rąk i kreatywnością w działalności plastycznej.

W radosnej, świątecznej atmosferze będziemy wzbogacać słownictwo, bawić się w rymy, szukać wyrazów blisko znacznych i przeciwieństw, wyszukiwać podobieństw i różnic na obrazkach oraz w fonetycznej i znaczeniowej stronie wyrazów. Wybrzmiewać będziemy głoski na początku i końcu wyrazów. Nauczymy się rozpoznawać litery I, K, U. Przygotowywać będziemy rękę do precyzyjnych czynności związanych z pisaniem poprzez różnorodne ćwiczenia manualne, grafomotoryczne na szlaczkach.

Będziemy też dużo klasyfikować, porównywać i liczyć – i to nie tylko prezenty.

W magiczną Wigilijną noc ,

z dziecięcą ufnością

poddajcie się nastrojowi chwili,

byście aż do następnej Wigilii

bardzo szczęśliwi byli.

W listopadzie postaramy się:

• posługiwać się liczebnikami porządkowymi
  • klasyfikować według cech jakościowych
  • przeliczyć 5 przedmiotów lub więcej
  • grupować i porządkować przedmioty określając słownie przyjęte kryteria
  • wiedzieć, że kraj w którym mieszkamy to Polska
  • rozpoznawać symbole narodowe – barwy, godło
  • powtarzać rytm śpiewanej piosenki
  • wykonywać ćwiczenia emisyjne na podstawie piosenki
  • powtarzać za nauczycielem wybrane fragmenty piosenki
  • kolorować według wzoru
  • uwzględniać w wypowiedziach kolejność zdarzeń, zależności przyczynowo – skutkowe
  • składać obrazek z części
  • bawić się rymem i rytmem słów
  • recytować wiersze indywidualnie i w grupie
  • wypowiadać się spontanicznie na określony temat
  • wyrażać swoje myśli, opowiadać o uczuciach
  • dostrzegać w krajobrazie zmiany charakterystyczne dla jesieni
  • dorysowywać brakujące części
  • zdobywać nowe doświadczenia plastyczne – papieroplastyka
  • aktywnie uczestniczyć w zabawach badawczych
  • rysować po wyznaczonych liniach opisuje słownie obraz lub ilustrację
  • wykonywać ćwiczenia ortofoniczne

Dzień Odkrywcy

Szalony dzień pełen pomysłów. Wspólnie z rodzicami robiliśmy wynalazki i omawialiśmy je w przedszkolu. Było sporo wesołej zabawy. Pokazywaliśmy naszym koleżankom i kolegom:

• klepsydrę,
  • wulkan z lawą,
  • telefon,
  • zegarek dzięki przepływowi prącu przy pomocy cytryn,
  • uciekający pieprz,
  • tęczę z kolorowych cukierków,
  • urządzenie do wycierania nosa z wymiennymi chusteczkami,
  • armatkę z piłeczkami,
  • wirującą sprężynkę na baterii,
  • jak "nadmuchać" baln bez powietrza.

Dziękuję bardzo wszystkim rodzicom za zaangażowanie i rewelacyjne pomysły oraz profesjonalne przygotowanie dzieci do prezentacji.

Tak się bawimy

Oto nasze zabawy:

Dzień kucharza

W taki dzień coś musimy "namieszać". Co robiliśmy ? Chyba już wszyscy wiedzą.

W Komisariacie Policji

Dzisiaj zwiedzaliśmy Komisariat Policji, bardzo blisko naszego przedszkola. Dowiedzieliśmy się o pracy służb mundurowych, pracy dzielnicowego, zobaczyliśmy pokój przesłuchań małych dzieci i wiemy już, co to jest lustro weneckie. Nawet pani policjantka zamknęła nas w więzieniu, takim ogromnym kluczem. Ale dlaczego ? Przecież byliśmy bardzo grzeczni, tak wszyscy mówili. Nawet w nagrodę poszliśmy na plac zabaw koło przedszkola.

Co nowego ?

Aby się tego dowiedzieć zajrzyjcie do linku - Zajęcia dodatkowe - Kółko naukowe

Takie zabawy lubimy

Tym razem bawiliśmy się mączką ziemniaczaną. Wiemy już, jaką ma konsystencję "na sucho", z ciepłą i zimną wodą. Trochę byliśmy wykrochmaleni ale to nic, rodzice też byli zadowoleni.

Nasze królowe

Dzień dziewczynek, to nasze święto. Zobaczcie sami jak pięknie wygladamy i jaki prezent zrobili dla nas chłopcy.

Zabawy z dyniami

Każda pogoda jest dobra na zabawy. Dzisiaj bawiliśmy się z dyniami. Zobaczcie sami jak było.