godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu styczeń 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 1 1 2 3 4 5 6 7
week 2 8 9 10 11 12 13 14
week 3 15 16 17 18 19 20 21
week 4 22 23 24 25 26 27 28
week 5 29 30 31
Śr Lut 14 @08:00 - 05:00PM
Teatrzyk

Nasze sale

 

Smerfy

 

Smerfy 

Od rana Smerfy piosenki śpiewają.
Lubią występować, więc braw nie będziemy im żałować.

W naszej grupie bawić się będą i otwierać przed nami nowy świat panie - Jolanta G.i Anna T., a pomagać im bedzie pani Mariola M.
 

DRODZY RODZICE!

Nadszedł nowy miesiąc – styczeń, a wraz z nim Nowy Rok 2018. Na początku zajmiemy się czasem: kolejnymi miesiącami roku, dniami tygodnia oraz porami roku. Bliżej przyjrzymy się zegarom, które mierzą upływający czas oraz kalendarzowi. Już wszyscy będziemy pamiętać: kolejne pory roku, dni tygodnia oraz spróbujemy zapamiętać – miesiące w roku.

Mamy nadzieję, że - ku naszej uciesze – przyjdzie również prawdziwa zima. Spadnie śnieg i zacznie mrozić. Dzięki temu będziemy mogli bawić się na śniegu: zjeżdżać na jabłuszku z naszej przedszkolnej górki, lepić bałwana oraz rzucać śnieżkami. Podczas zabaw na śniegu i lodzie będziemy pamiętać o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa, aby nikomu nic złego się nie stało.

Weźmiemy udział w zabawach badawczych – dowiemy się: jak powstaje śnieg, lód i jakie są ich właściwości – kiedy i dlaczego się topią.

9 stycznia będziemy bawić się na Balu Karnawałowym w przedszkolu. Mamy nadzieję kochani rodzice, że - jak w zeszłym roku - przygotujecie nam wspaniałe stroje do przebrania.

Następnie zajmiemy się przygotowaniami do uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka, która odbędzie się w drugiej połowie stycznia – wspólnie udekorujemy salę, zrobimy upominki i nauczymy się wierszyków i piosenek, aby Babciom i Dziadkom sprawić jak największą radość.

Będziemy też przeliczać elementy zbiorów , aby utrwalić liczebniki główne i porządkowe; określać wielkość kul i układać je od najmniejszej do największej.

Ponadto będziemy gimnastykować się, tańczyć i śpiewać a zdobyte wcześniej wiadomości przedstawiać w formie plastycznej i technicznej.

Na pewno nie będziemy się nudzić!!!

DRODZY RODZICE!

Miesiąc grudzień to czas oczekiwania na nadchodzące Święta Bożego Narodzenia i zbliżający się Nowy Rok. Wszelkie nasze zajęcia i zabawy będą związane właśnie z tą tematyką.

Poznamy zwyczaje świąteczne, tradycyjne potrawy wigilijne, tradycje wysyłania życzeńświątecznych i noworocznych, zabaw sylwestrowych, porządków przedświątecznych. Przyjrzymy się zjawisku upływającego czasu i sposobom jego określania: dzień - noc, dni tygodnia, miesiące, pory roku.

Wykonamy ozdoby na choinkę i wspólnie ją udekorujemy. Przygotujemy też z waszą pomocą i naszych pań naszą grupowa Wigilię.

        

         Podczas tych wszystkich zajęć, zabaw i prac będziemy nabywać i doskonalić umiejętności z zakresu:

 • koncentracji uwagi na słuchaniu opowiadanych baśni, opowiadań, wierszy, teatrzyków,
 • klasyfikowania przedmiotów wg podanego kryterium,
 • liczenia w zakresie 10,
 • porównywania liczebności zbiorów w zakresie 10 (mniej, więcej, o ile mniej),
 • zauważania rytmów i układania ciągów rytmicznych,
 • wyrażania zapisów graficznych ruchem,
 • śpiewania piosenek zbiorowo i indywidualnie,
 • zapamiętywania i recytowania krótkich wierszy,
 • porównywania długości różnych przedmiotów,
 • posługiwania się liczebnikami porządkowymi,
 • dzielenia słów na sylaby i podawania ich liczby,
 • wyodrębniania pierwszej i ostatniej głł
 • wypowiadanie się na określone tematy,
 • prawidłługiwania się nożyczkami i cięcia po wyznaczonych liniach,
 • rozwijania wyobraźni sł

         Dowiemy się też skąd się wziął węgiel, w jaki sposób i kto go wydobywa oraz do czego się go wykorzystuje. Jak jego używanie wpływa na nasze środowisko i jak temu zapobiegać.

         W miarę możliwości o ile pozwoli nam pogoda będziemy wychodzić na dwór, a gdy aura nie będzie nam sprzyjała to w rozwoju sprawności ruchowej pomogą nam zabawy ruchowe i ćwiczenia gimnastyczne

DRODZY RODZICE!

Nadszedł listopad – najbardziej szary miesiąc w roku. My jednak nie będziemy się smucić – będziemy bawić się, tańczyć, śpiewać oraz zdobywać wiadomości i umiejętności z różnych obszarów. Przyjrzymy się jesiennej szarudze, krajobrazowi, pogodzie – deszczowi, wiatrowi i burzy. W drugiej połowie miesiąca poznamy bliżej zawód listonosza i krawcowej. Nie zapomnimy również
o Dniu Niepodległości Polski – będziemy uczestniczyć w uroczystości przedszkolnej z okazji tego święta.

W ciągu całego miesiąca będziemy:

 • wypowiadać się na określone tematy i omawiać ilustracje,
 • uważnie słuchać wypowiedzi kolegów i koleżanek,
 • starali się zrozumieć, jak powstaje deszcz, wiatr, burza,
 • uważnie przyglądać się pracy listonosz i krawcowej,
 • przeliczać elementy zbiorów – w zakresie 10 i więcej w zależności od możliwości, ustalać równoliczność zbiorów, określać: więcej o, mniej o,
 • posługiwać się liczebnikami porządkowymi,
 • mierzyć odległości miarą, stopą, kawałkiem wstążki itp.,
 • utrwalać pory roku oraz dni tygodnia,
 • utrwalać adres zamieszkania,
 • ćwiczyć narządy mowy,
 • dzielić proste zdania na słowa i słowa na sylaby,
 • szukać słów przeciwstawnych.

W pochmurne i deszczowe dni będziemy tańczyć, śpiewać piosenki z dziecięcego repertuaru oraz wznosić budowle z klocków różnego typu. Zdobytą wiedzę oraz doświadczenie w czasie zajęć i zabaw wykorzystamy w pracach plastyczno – technicznych. Przede wszystkim - będziemy cieszyć się ze wspólnego przebywania w przedszkolu.

DRODZY RODZICE!

        W miesiącu październiku przyjrzymy się charakterystycznym cechą jesieni: pogodzie, spadającym, kolorowym liściom, darom lasów. Dowiemy się jak przygotowują się do zimy zwierzęta leśne: wiewiórka, jeż, dzik, niedźwiedź oraz ptaki: wilga, szpak, jaskółka, sójka, kawka, sroka. W trakcie zajęć i zabaw będziemy zdobywać umiejętności z zakresu:

 • Omawiania ilustracji i historyjek obrazkowych,
 • Uważnego słuchania opowiadań, wierszy, baśni,
 • Rozmowy na określone przez n-la tematy,
 • Wysławiania się pełnymi zdaniami,
 • Koncentracji podczas słuchania poleceń, by prawidłowo je wykonać,
 • Spostrzegawczości, refleksu,
 • Pamięci wzrokowej (zapamiętywanie układu elementów)j, słuchowej (rozpoznawanie dźwięków) oraz słownej (zapamiętywanie piosenek i wierszy),
 • Klasyfikowania przedmiotów wg podanych cech (tworzenie zbiorów),
 • Orientacji w przestrzeni (znajomość kierunków, określanie położenia przedmiotów: na, pod, za, nad itp.),
 • Przeliczania w zakresie10 i porównywania liczebności (mniej, więcej, tyle samo),
 • Samodzielnego rozbierania się i ubierania, odkładania rzeczy na miejsce,
 • Prawidłowego chwytu przyborów do rysowanie i malowania, sztućców,
 • Cięcia po wyznaczonych liniach,

Naszą sprawność manualną i wyobraźnię będziemy ćwiczyć wykonując prace plastyczne różnymi technikami. Sprawność ruchową podczas dowolnych i organizowanych zabaw i ćwiczeń ruchowych w sali i na powietrzu, a wyczucie rytmu podczas zajęć umuzykalniających i tanecznych.

        Ponadto spróbujemy dobrze się bawić wspólnie z innymi, przestrzegając zasad zgodnej i bezpiecznej zabawy.

 

Wigilia w naszej grupie

18 grudnia w naszej grupie odbyła się uroczysta Wigilia. Było: uroczyście, świątecznie i bardzo smacznie. Popatrzcie na zdjęcia.

 

Nasze świąteczne dzieła

 

Przygotowania do Świąt

W tym roku sami przygotowywaliśmy ozdoby na nasza choinkę. Zawiesiliśmy na niej lampki i wykonane przez nas pawie oczka, łańcuchy i aniołki. Zrobiliśmy też bombki techniką wydzieranki do ozdobienia naszej szatni. Popatrzcie jak pracowaliśmy i staraliśmy się by nasze prace były piękne.

 

U krawcowej

Pod koniec listopada wybraliśmy się na wycieczkę do zakładu krawieckiego. Poszliśmy sobie spacerkiem, bo to niedaleko naszego przedszkola. Pani krawcowa pokazała nam maszynę do szycia oraz jak się na niej szyje. Zobaczyliśmy również manekina do ubierania oraz różne igły, nici i nożyczki. Już teraz wiemy, jak się szyje ubrania, które trafiają do sklepów. Byliśmy bardzo grzeczni i Pani krawcowa miała przygotowane dla nas lizaki w kształcie lasek - to Mikołaj dla nas zostawił te pyszne prezenty.

 

Spotkanie integracyjne

 

Wizyta w naszej grupie Taty Wojtka

Dzisiaj 20 listopada w godzinach popołudniowych przyszedł do naszej grupy Tata naszego kolegi Wojtka. Na prośbę naszą i naszych pań, Tata Wojtka obił nam nowym materiałem bardzo wygodne siedzenia - pufy. Z wielkim zainteresowaniem przyglądaliśmy się, jak pan to robi - naciąga materiał a później przybija takim specjalnym zszywaczem do mebli. Nawet staraliśmy się pomagać. Wyszło super!!! Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy! Będziemy mogli siadać i kłaść się na czyściutkie, odnowione pufy.

 

Sikorka

W środę malowaliśmy plasteliną sikorkę. To była trudna praca, bo musieliśmy dobrze rozgrzać plastelinę w palcach i rozciągnąć ją na katrce. Dzięki temu ćwiczyliśmy nasze palce, cierpliwość i pokonywanie trudności. Daliśmy radę a sikorki wyszły wspaniale.

 

Spotkanie integracyjne - Smaczne i zdrowe jedzenie Smerfów

W czwartek 12 października 2017r. w naszej grupie Smerfów, w godzinach popołudniowych, odbyło się jesienne spotkanie integracyjne pod hasłem "Smaczne i zdrowe jedzenie Smerfowe". Śpiewaliśmy piosenki o tematyce jesiennej oraz bawiliśmy się w zabawę "Sałatka jarzynowa" - utrwaliliśmy w ten sposób cechy charakterystyczne jesieni, a także nazwy owoców i warzyw. Następnie wspólnie z rodzicami przygotowaliśmy sałatki warzywne oraz szaszłyki owocowe. Wszystko ze smakiem zjedliśmy popijając herbatą. Było pysznie - mniam mniam!!!

 

Malujemy jesień

Kolorowa jesień w pełni, a my próbowaliśmy ja namalować już na początku miesiąca. By poczuć się jak prawdziwi malarze pani dała nam duże kartki i sztalugi. To była wielka frajda, takie malowanie. Nie przeszkadzało nam nawet to, że malowaliśmy w parach i musieliśmy ze sobą współpracować. Nasze prace wyszły naprawdę piękne.

 

Taniec do muzyki poważnej

Popatrzcie wszyscy, jak wspaniale bawiliśmy się ostatnio na zajęciach! Tańczyliśmy z kolorowymi chustami do muzyki A. Vivaldiego "Jesień". Prawda, że pięknie?!

 

Wyklejamy warzywa

W czwartek 28.09.17. wyklejaliśmy kontury dyni, buraków i cebuli krepą. Najpierw cięliśmy krepę na małe kawasaki (ćwiczyliśmy ciecie i prawidłowy chwyt nożyczek), a potem próbowaliśmy zapełnić krepą narysowane warzywa. To wcale nie było łatwe, bo krepa przyklejała się do naszych palców zamiast do kartki, ale daliśmy radę.

 

Sprawne rączki

W piątek 22.09.17. robiliśmy porządki w kąciku przyrody. Obrywaliśmy ususzone owoce jarzębiny z gałązek, żeby przechować je na pokarm dla ptaków zimą. Musieliśmy wykazać się cierpliwością i sprawnymi rekami. To było trudne zajęcie, ale nam się podobało.

 

Smutna i uśmiechnięta buźka

18 września ćwiczyliśmy naszą koordynacje wzrokowo ruchową i cierpliwość kreśląc po śladzie buźki uśmiechnięte i wesołe. To było trudne zadanie. Każdy z nas starał się rysować bardzo dokładnie, choć nie wszystkim się udało. Przy następnych pracach na pewno będzie lepiej, bo nasze rączki robią się coraz sprawniejsze.

 

Lepimy Smerfy

14 września lepiliśmy Smerfy z masy solnej. To taka dziwna masa zrobiona z maki, soli i wody. Lepi się tak samo jak ciastolina. To była fajna zabawa nie mogliśmy się od niej oderwać, a nasze Smerfy wyszły pięknie.

 

Zabawy na górce

Przedszkolna górka to nasze ulubione miejsce do zabaw. Możemy tam biegać do woli, turlać się po trawie (gdy jest sucho i ciepło), chować za drzewa i wymyślać wiele innych zabaw.

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43