godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

My i ...

Programy i projekty w których uczestniczymy

Drodzy Rodzice

Już od 01.04.2016 rozpoczynamy nasz aktywny udział w kolejnej akcji „Odprowadzam Sam”. Przygotowujcie już wygodne buty, rowery, hulajnogi, na poranne i popołudniowe wędrówki do i z przedszkola.

W tym roku przyświecać nam będzie hasło:

Ja biorę udział w akcji „Odprowadzam Sam”

W ten sposób środowisku wytchnienie dam.

My „Cisowiaczki” razem to hasło w czyn zmienimy,

A na pewno coś dobrego dla natury zrobimy

Motywacją do działań stanowi ubiegłoroczny sukces Kaczorów Donaldów i nagroda jaką były spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz animatorami zabaw teatralnych.

Jak co roku organizator akcji – Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni na pewno zadba o ciekawe gadżety dla nas aby zmotywować nasze starania.

Prosimy o włączenie się w ogólnoprzedszkolną akcję.

 

 

Ogólnopolska akcja - STOP WADOM WYMOWY

Przedszkole Nr 32 "Cisowiaczki" w Gdyni włączyło się do ogólnopolskiej akcji STOP WADOM WYMOWY. Akcję organizuje Wydawnictwo "IDA". Głównym celem akcji jest dotarcie z materiałami z zakresu profilaktyki logopedycznej do rodziców, nauczycieli i logopedów, którym zależy na prawidłowym rozwoju mowy i wymowy dzieci i wychowanków. Materiały służące do wspomagania rozwoju mowy i wymowy dzieci w wieku przedszkolnym to książeczki ze wskazówkami dla rodziców, nauczycieli i logopedów oraz propozycje zabaw mających na celu wyćwiczyć aparat mowy wychowanków.

Odprowadzam sam – inicjatywa Zarząd Dróg i Zieleni

Inicjatywa ma zachęcić dzieci z gdyńskich przedszkoli publicznych oraz ich rodziców do podróżowania do przedszkola w sposób ekologiczny (pieszo, rowerem, na hulajnodze, ewentualnie transportem zbiorowym), będący zarazem innowacyjną formą zabawy. 

Czyste powietrze – Gdyńska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna

Celem programu jest:

  • ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego
  • cyklem programów  antytytoniowych
  • wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Jest to program edukacyjny organizowany przez markę Kubuś. Jak co roku naszą podróż z Kubusiem po świecie przyrody i ekologii zaczynamy właśnie 22 października, czyli w dniu „Przyjaciół Natury”. 

Akademia Aquafresh  program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać całe nasze przedszkole. Podczas zajęć edukacyjnych realizowanych w przedszkolu nasi wychowankowie dowiedzą się jak dbać o ząbki i nie spotkać się zRobaczkiem Próchniaczkiem.

Akademia Wyobraźni Play – Doh

Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Edukacja globalna

Przybliża dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, ukazuje różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych.

Lider lokalnej ekologii

Organizatorem projektu jest Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki, a celem aktywizacja społeczności lokalnych do działań na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa ekologicznego.

Ekspert EE

Projekt przy współudziale Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” – zbiórka elektroodpadów.

Mamo, tato wolę wodę

został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Cała Polska czyta dzieciom – „Czytające przedszkolaki”

Nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia.

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

Którego celem jest dostarczenie dzieciom:

1.prawidłowych zwyczajów żywieniowych najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych,

2.dostosowanie jadłospisu do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.

3. odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.

4. zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.

Do pracy jadę rowerem

Pod patronatem Urzedu Miasta Gdyni - Wydziału Ochrony Środowiska. „Do pracy jadę rowerem" skierowany jest do pracowników gdyńskich firm a nasi wychowankowie dołączyli się do tej akcji.

 

 

 

Bożonarodzeniowe Rękodzieło Artystyczne

Czytaj więcej...

Akcja - Pluszaki dla dzieci

Czytaj więcej...

... ekologia

Eco Certyfikat

Czytaj więcej...

... zdrowe odżywianie

obrazki2001

Czytaj więcej...


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43