godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu wrzesień 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 35 1 2
week 36 3 4 5 6 7 8 9
week 37 10 11 12 13 14 15 16
week 38 17 18 19 20 21 22 23
week 39 24 25 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

My i ...

Programy i projekty w których uczestniczymy

Drodzy Rodzice

Już od 01.04.2016 rozpoczynamy nasz aktywny udział w kolejnej akcji „Odprowadzam Sam”. Przygotowujcie już wygodne buty, rowery, hulajnogi, na poranne i popołudniowe wędrówki do i z przedszkola.

W tym roku przyświecać nam będzie hasło:

Ja biorę udział w akcji „Odprowadzam Sam”

W ten sposób środowisku wytchnienie dam.

My „Cisowiaczki” razem to hasło w czyn zmienimy,

A na pewno coś dobrego dla natury zrobimy

Motywacją do działań stanowi ubiegłoroczny sukces Kaczorów Donaldów i nagroda jaką były spotkania z przedstawicielami Policji, Straży Miejskiej, Straży Pożarnej oraz animatorami zabaw teatralnych.

Jak co roku organizator akcji – Zarząd Dróg i Zieleni w Gdyni na pewno zadba o ciekawe gadżety dla nas aby zmotywować nasze starania.

Prosimy o włączenie się w ogólnoprzedszkolną akcję.

 

 

Ogólnopolska akcja - STOP WADOM WYMOWY

Przedszkole Nr 32 "Cisowiaczki" w Gdyni włączyło się do ogólnopolskiej akcji STOP WADOM WYMOWY. Akcję organizuje Wydawnictwo "IDA". Głównym celem akcji jest dotarcie z materiałami z zakresu profilaktyki logopedycznej do rodziców, nauczycieli i logopedów, którym zależy na prawidłowym rozwoju mowy i wymowy dzieci i wychowanków. Materiały służące do wspomagania rozwoju mowy i wymowy dzieci w wieku przedszkolnym to książeczki ze wskazówkami dla rodziców, nauczycieli i logopedów oraz propozycje zabaw mających na celu wyćwiczyć aparat mowy wychowanków.

Odprowadzam sam – inicjatywa Zarząd Dróg i Zieleni

Inicjatywa ma zachęcić dzieci z gdyńskich przedszkoli publicznych oraz ich rodziców do podróżowania do przedszkola w sposób ekologiczny (pieszo, rowerem, na hulajnodze, ewentualnie transportem zbiorowym), będący zarazem innowacyjną formą zabawy. 

Czyste powietrze – Gdyńska Stacja Sanitarno – Epidemiologiczna

Celem programu jest:

  • ochrona dzieci przed szkodliwym wpływem dymu tytoniowego
  • cyklem programów  antytytoniowych
  • wykształcenie u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi

Kubusiowi Przyjaciele Natury

Jest to program edukacyjny organizowany przez markę Kubuś. Jak co roku naszą podróż z Kubusiem po świecie przyrody i ekologii zaczynamy właśnie 22 października, czyli w dniu „Przyjaciół Natury”. 

Akademia Aquafresh  program profilaktyki higieny jamy ustnej realizowany w przedszkolach od 2011. W tym roku wspólnie z Pastusiami o ząbki będzie dbać całe nasze przedszkole. Podczas zajęć edukacyjnych realizowanych w przedszkolu nasi wychowankowie dowiedzą się jak dbać o ząbki i nie spotkać się zRobaczkiem Próchniaczkiem.

Akademia Wyobraźni Play – Doh

Celem programu jest realizacja warsztatów wśród dzieci według specjalnie przygotowanych kart z zadaniami na różne okazje.

Edukacja globalna

Przybliża dzieciom kulturę Azji, Afryki i Ameryki Południowej i Środkowej, ukazuje różnorodność, ale i podobieństwa regionów świata, a przez to – pobudzać do solidarności międzyludzkiej już najmłodszych.

Lider lokalnej ekologii

Organizatorem projektu jest Komunalny Związek Gmin Dolina Redy i Chylonki, a celem aktywizacja społeczności lokalnych do działań na rzecz ochrony środowiska, zrównoważonego rozwoju i bezpieczeństwa ekologicznego.

Ekspert EE

Projekt przy współudziale Komunalnego Związku Gmin „Dolina Redy i Chylonki” – zbiórka elektroodpadów.

Mamo, tato wolę wodę

został zainicjowany przez Żywiec Zdrój S.A. w 2009 roku, w trosce o zdrowy rozwój najmłodszych. Jest to jeden z największych programów edukacyjnych skierowanych do przedszkoli w Polsce. Jego celem jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych u dzieci.

Cała Polska czyta dzieciom – „Czytające przedszkolaki”

Nauczenie dzieci poprawnego, bogatego i pięknego języka oraz swobody w posługiwaniu się nim, jest jednym z najważniejszych powinności dorosłych wobec najmłodszych i darów, jakie możemy im przekazać. To prawdziwa przepustka do lepszego życia.

Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy

Którego celem jest dostarczenie dzieciom:

1.prawidłowych zwyczajów żywieniowych najmłodszych zmniejszają ryzyko wystąpienia chorób dietozależnych,

2.dostosowanie jadłospisu do specyficznych dla każdego etapu życia dziecka potrzeb żywieniowych, zapewniamy mu najlepsze warunki do rozwoju.

3. odpowiednich proporcji witamin i składników mineralnych, dbamy o prawidłowy rozwój kości i zębów oraz chronimy u niego wciąż rozwijające się nerki przed nadmiernym obciążeniem.

4. zbilansowaną dietę zmniejszamy ryzyko nadwagi dziecka – zarówno teraz, jak i w dorosłym życiu.

Do pracy jadę rowerem

Pod patronatem Urzedu Miasta Gdyni - Wydziału Ochrony Środowiska. „Do pracy jadę rowerem" skierowany jest do pracowników gdyńskich firm a nasi wychowankowie dołączyli się do tej akcji.

 

 

 

Bożonarodzeniowe Rękodzieło Artystyczne

Czytaj więcej...

Akcja - Pluszaki dla dzieci

Czytaj więcej...

... ekologia

Eco Certyfikat

Czytaj więcej...

... zdrowe odżywianie

obrazki2001

Czytaj więcej...


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43