godło

 

Co nowego?

poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 44 1 2 3 4
week 45 5 6 7 8 9 10 11
week 46 12 13 14 15 16 17 18
week 47 19 20 21 22 23 24 25
week 48 26 27 28 29 30
Brak wydarzeń

Nasze sale

 

Wydarzenia

Teatrzyk "Przygody Czyścioszka i Śmieszki"

Z okazji Dnia Bajek nasze panie zaprezentowały nam teatrzyk pt. "Przygody królweny Śmieszki i królewicza Czyścioszka". Zobaczcie sami jak nasze panie spisały się w roli aktorów i jak bawiliśmy się w pięknych, bajkowych przebraniach.

 

Pasowanie na przedszkolaka

17.10.2018 odbyło się w naszym przedszkolu „Pasowanie na przedszkolaka". To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla " nowicjuszy" było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Zanim złożyły uroczystą przysięgę, wykonały kilka zadań -  recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, odgadywały zagadki,  a nawet uśmiechały się  po zjedzeniu kwaśnej cytryny, otrzymując od zaproszonych koleżanek i kolegów ze wszystkich grup gromkie brawa.  Wszystkie zadania zostały zaliczone na "6 ",  po czym Pani Dyrektor odebrała  zapewnienie od dzieci, że będą dzielnymi przedszkolakami, a następnie za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów i prezentów dla każdego Przedszkolaka, który dołączył dzisiaj do grona braci przedszkolnej. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.....  

 

Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki

W czwartek 11.10 gościliśmy w naszym przedszkolu osoby niepełnosprawne z Fundacji "Dogiq", wzięliśmy udział w warsztatach w ramach kampanii "Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki". Mieliśmy okazję poznać i zobaczyć umiejętności psa asystującego- Ralfy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ile czynności potrafi wykonać Ralfa. Pomagała p.Halinie zdjąć buty, skarpetki, zapiąć zamek błyskawiczny przy bluzie, podnieść i przynieść swojej Pani przedmiot, który upadnie na podłogę. Mając takiego mądrego i oddanego pieska, pani Halinie lżej żyje się na co dzień. Zdobyliśmy cenne informacje o sposobie uczenia się Ralfy, odżywiania jej, zajęciach psa asystującego osobie niepełnosprawnej. Bardzo polubiliśmy Ralfę, wykonaliśmy dla niej obrożę i dłuuuuugą smycz podpisując się własnoręcznie swoim imieniem. Na pamiątkę wspólnego spotkania każdy z nas otrzymał od Gości upominek ( książeczkę- kolorowankę, medal z łapką Ralfy, szablon pieska). Czekamy z utęsknieniem na następne zajęcia z udziałem Pań z Fundacji i cudownej Ralfy. A oto fotorelacja ze spotkania...

 

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 12.10 wszystkie dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Zaraz po śniadaniu uczestniczyły w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, złożyła życzenia pracownikom przedszkola, zaprosiła na część artystyczną.Każda grupa zaprezentowała krótki wierszyk i piosenkę, starsze grupy dodatkowo zatańczyły przy akompaniamencie pianina, p.Basia zagrała wesołe piosenki. Po występach, dzieci z grupy "Kaczora Donalda" wręczyły wszystkim pracownikom własnoręcznie wykonane upominki- słoniki na szczęście. Następnie był słodki poczęstunek, każdy otrzymał kawałek pysznego truskawkowego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców. To był naprawdę miły, radosny dzień:)

 

Cudowna Lampa Alladyna

W środę 10.10 przyjechali do nas aktorzy z Teatru "Kuferek". Wystąpili w dwóch przedstawieniach kukiełkowych: "Cudowna lampa Alladyna" i "Ali- Baba i czterdziestu rozbójników". 

Bardzo podobał nam się teatrzyk, nauczyliśmy się krótkiej rymowanki  z pokazywaniem ale najbardziej cieszyliśmy się gdy aktor wybrał spośród nas rozbójników, dał nam czapki i koniki. Było wesoło, razem z aktorami mogliśmy inscenizować treść bajki. Na końcu nagrodziliśmy aktorów wielkimi brawami. Już nie możemy się doczekać kolejnego teatrzyku.

 


 

Przedszkole Nr 32 "CISOWIACZKI" w Gdyni
ul. Kcyńska 6, 81-005 Gdynia
telefon: 58 623 63 43