poprzednim miesiącu listopad 2018 następnym miesiącu
week 44 1 2 3 4
week 48 26 27 28 29 30

Teatrzyk "Przygody Czyścioszka i Śmieszki"

Z okazji Dnia Bajek nasze panie zaprezentowały nam teatrzyk pt. "Przygody królweny Śmieszki i królewicza Czyścioszka". Zobaczcie sami jak nasze panie spisały się w roli aktorów i jak bawiliśmy się w pięknych, bajkowych przebraniach.

Pasowanie na przedszkolaka

17.10.2018 odbyło się w naszym przedszkolu „Pasowanie na przedszkolaka". To pierwsza wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę z przedszkolem. Dla " nowicjuszy" było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Zanim złożyły uroczystą przysięgę, wykonały kilka zadań -  recytowały wierszyki i śpiewały piosenki, odgadywały zagadki,  a nawet uśmiechały się  po zjedzeniu kwaśnej cytryny, otrzymując od zaproszonych koleżanek i kolegów ze wszystkich grup gromkie brawa.  Wszystkie zadania zostały zaliczone na "6 ",  po czym Pani Dyrektor odebrała  zapewnienie od dzieci, że będą dzielnymi przedszkolakami, a następnie za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania". Nie zabrakło życzeń oraz dyplomów i prezentów dla każdego Przedszkolaka, który dołączył dzisiaj do grona braci przedszkolnej. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń.....

Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki

W czwartek 11.10 gościliśmy w naszym przedszkolu osoby niepełnosprawne z Fundacji "Dogiq", wzięliśmy udział w warsztatach w ramach kampanii "Wszyscy jesteśmy z tej samej bajki". Mieliśmy okazję poznać i zobaczyć umiejętności psa asystującego- Ralfy. Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem ile czynności potrafi wykonać Ralfa. Pomagała p.Halinie zdjąć buty, skarpetki, zapiąć zamek błyskawiczny przy bluzie, podnieść i przynieść swojej Pani przedmiot, który upadnie na podłogę. Mając takiego mądrego i oddanego pieska, pani Halinie lżej żyje się na co dzień. Zdobyliśmy cenne informacje o sposobie uczenia się Ralfy, odżywiania jej, zajęciach psa asystującego osobie niepełnosprawnej. Bardzo polubiliśmy Ralfę, wykonaliśmy dla niej obrożę i dłuuuuugą smycz podpisując się własnoręcznie swoim imieniem. Na pamiątkę wspólnego spotkania każdy z nas otrzymał od Gości upominek ( książeczkę- kolorowankę, medal z łapką Ralfy, szablon pieska). Czekamy z utęsknieniem na następne zajęcia z udziałem Pań z Fundacji i cudownej Ralfy. A oto fotorelacja ze spotkania...

Dzień Edukacji Narodowej

W piątek 12.10 wszystkie dzieci przyszły do przedszkola odświętnie ubrane. Zaraz po śniadaniu uczestniczyły w uroczystej Akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Pani Dyrektor przywitała wszystkich, złożyła życzenia pracownikom przedszkola, zaprosiła na część artystyczną.Każda grupa zaprezentowała krótki wierszyk i piosenkę, starsze grupy dodatkowo zatańczyły przy akompaniamencie pianina, p.Basia zagrała wesołe piosenki. Po występach, dzieci z grupy "Kaczora Donalda" wręczyły wszystkim pracownikom własnoręcznie wykonane upominki- słoniki na szczęście. Następnie był słodki poczęstunek, każdy otrzymał kawałek pysznego truskawkowego tortu ufundowanego przez Radę Rodziców. To był naprawdę miły, radosny dzień:)

Cudowna Lampa Alladyna

W środę 10.10 przyjechali do nas aktorzy z Teatru "Kuferek". Wystąpili w dwóch przedstawieniach kukiełkowych: "Cudowna lampa Alladyna" i "Ali- Baba i czterdziestu rozbójników".

Bardzo podobał nam się teatrzyk, nauczyliśmy się krótkiej rymowanki  z pokazywaniem ale najbardziej cieszyliśmy się gdy aktor wybrał spośród nas rozbójników, dał nam czapki i koniki. Było wesoło, razem z aktorami mogliśmy inscenizować treść bajki. Na końcu nagrodziliśmy aktorów wielkimi brawami. Już nie możemy się doczekać kolejnego teatrzyku.